REAP Member Schools, Districts and Educational Organizations

A+ Teachers, Division of Abel Personnel (Central-East Region)
Abington Heights SD (Northeast Region)
Abington SD (Southeast Region)
Achievement House Charter School (Southeast Region)
Ad Prima Charter School (Philadelphia Region)
Agora Cyber Charter School (Philadelphia Region)
Alliance for Progress Charter School (Philadelphia Region)
American Paradigm Schools (Philadelphia Region)
Antietam School District (East Region)
Arts Academy Charter School (East Region)
Arts Academy Elementary Charter School (East Region)
Aspira of PA (Philadelphia Region)
Avon Grove Charter (Southeast Region)
Avon Grove SD (Southeast Region)
Belmont Behavioral Health System (Philadelphia Region)
Belmont Charter Network (Philadelphia Region)
Bensalem Township SD (Southeast Region)
Berks County Intermediate Unit #14 (East Region)
Bethlehem Area SD (East Region)
Blue Mountain SD (East Region)
Boyertown Area SD (East Region)
Boys Latin of Philadelphia Charter School (Philadelphia Region)
Brandywine Heights Area SD (East Region)
Bristol Township SD (Southeast Region)
Bucks County I. U. #22 (Southeast Region)
Bucks County Technical High School (Southeast Region)
Building 21 (within the Allentown School District) (East Region)
Buxmont Academy (Southeast Region)
Camelot Schools of PA (Philadelphia Region)
Capital Area Intermediate Unit (Central-East Region)
Capstone Academy (Southeast Region)
Centennial SD (Southeast Region)
Center for Student Learning Charter School (Southeast Region)
Central Bucks SD (Southeast Region)
Cheltenham Township SD (Southeast Region)
Chester Charter Scholars Academy CS (Southeast Region)
Chester Co Fam Acad CS (Southeast Region)
Chester Community Charter School,The (Southeast Region)
Chester County Intermediate Unit (Southeast Region)
Chester-Upland SD (Southeast Region)
Chichester SD (Southeast Region)
Child Guidance Resource Center (Southeast Region)
Childrens Home of Reading (Southeast Region)
Childrens Literacy Initiative (Philadelphia Region)
Christopher Columbus Charter School (Philadelphia Region)
Circle of Seasons Charter School (East Region)
Coatesville Area SD (Southeast Region)
Collegium Charter School (Southeast Region)
Community Academy of Philadelphia Charter School (Philadelphia Region)
Conrad Weiser Area SD (East Region)
Council Rock SD (Southeast Region)
Crefeld School, The (Philadelphia Region)
CAI Learning Academy (East Region)
CORA Services, Inc. (Southeast Region)
Daniel Boone Area SD (East Region)
Delaware County Intermediate Unit (Southeast Region)
Delta T Group (Southeast Region)
Devereux (Southeast Region)
Downingtown Area SD (Southeast Region)
East Penn SD (East Region)
East Stroudsburg Area SD (East Region)
Eastern Lebanon County SD (Central-East Region)
Eastern University Academy Charter School (Philadelphia Region)
Easterseals of Southeastern Pennsylvania (Southeast Region)
Easton Area SD (East Region)
Elwyn (Southeast Region)
Erie Rise Leadership Academy (Northwest Region)
Esperanza Charter Schools (Philadelphia Region)
Esperanza Cyber Charter School (Philadelphia Region)
Executive Education Academy Charter School (East Region)
Exeter Township SD (East Region)
EBS Schools (Southeast Region)
EDU PRIME LLC (Philadelphia Region)
Fairwold Academy at PHMC (Philadelphia Region)
Fleetwood Area SD (East Region)
Folk Art - Cultural Treasures Charter (Philadelphia Region)
Foundation Academy Charter School (Southeast Region)
Founders Education (Southeast Region)
Franklin Towne Charter Schools K-12 (Philadelphia Region)
Freire Charter (Philadelphia Region)
Global Leadership Academy (Philadelphia Region)
Governor Mifflin SD (East Region)
Great Valley SD (Southeast Region)
Greene Street Friends School (Philadelphia Region)
Harrisburg City SD (Central-East Region)
Haverford Township SD (Southeast Region)
Hempfield School District (Central-East Region)
Hoffman Academy (Central-East Region)
Humanus Corporation (Southeast Region)
Independence Charter School (Philadelphia Region)
Innovative Arts Academy Charter School (East Region)
Insight Pennsylvania Cyber Charter School (Southeast Region)
Interboro SD (Southeast Region)
Jenkintown SD (Southeast Region)
Juniata County (Central-East Region)
Kaleidoscope Education Solutions (Southeast Region)
Kelly Ed Staffing (Southeast Region)
Kennett Consolidated SD (Southeast Region)
Kutztown Area School District (East Region)
Kuumba Academy Charter (Philadelphia Region)
KIPP Philadelphia (Philadelphia Region)
Lakeside Educational Network (Southeast Region)
Lehigh Valley Academy Regional Charter School (East Region)
Lehigh Valley Charter High School for the Arts (East Region)
LifeWorks Schools (Southeast Region)
Liguori Academy (Philadelphia Region)
Lincoln Leadership Academy Charter School (East Region)
Lower Merion SD (Southeast Region)
Lower Moreland Township SD (Southeast Region)
Mariana Bracetti Academy Charter School (Philadelphia Region)
Maritime Academy Charter School (Philadelphia Region)
Mastery Charter School (Philadelphia Region)
Math and Science Technology Community Charter (Philadelphia Region)
Melmark School (Southeast Region)
Memphis Street Academy Charter School (Philadelphia Region)
Methacton SD (Southeast Region)
MileStone Academy (Southeast Region)
Mission for Educating Citizens with Autism (MECA) (Southeast Region)
Montgomery Co Intermediate Unit #23 (Southeast Region)
Mt St Joseph Academy (Southeast Region)
Muhlenberg School District (East Region)
Multi-Cultural Academy Charter School (Philadelphia Region)
Neshaminy Montessori (Southeast Region)
Neshaminy SD (Southeast Region)
New Foundations Charter School (Philadelphia Region)
New Hope Academy (Southeast Region)
New Hope-Solebury SD (Southeast Region)
Norristown Area SD (Southeast Region)
North Penn SD (Southeast Region)
Northampton Area SD (East Region)
Northampton Cnty VA Public Schools (Out of State) (Southeast Region)
Northeastern Music Programs (Philadelphia Region)
Northwood Academy Charter (Philadelphia Region)
Octorara Area SD (Southeast Region)
Oley Valley SD (East Region)
One Bright Ray, Inc (Philadelphia Region)
Owen J Roberts SD (Southeast Region)
Palisades SD (Southeast Region)
Pathway School (Southeast Region)
Pen Argyl Area SD (East Region)
Penn-Delco SD (Southeast Region)
Pennridge SD (Southeast Region)
Pennsbury SD (Southeast Region)
Pennsylvania Virtual Charter School (Southeast Region)
Perelman Jewish Day School (Southeast Region)
Perkiomen Valley School District (Southeast Region)
Philadelphia Academy Charter School (Philadelphia Region)
Philadelphia City SD-Human Resources (Philadelphia Region)
Philadelphia Electrical & Technology Charter HS (Philadelphia Region)
Phoenixville Area SD (Southeast Region)
Pleasant Valley SD (East Region)
Pocono Mountain SD (East Region)
Politz Hebrew Academy (Philadelphia Region)
Pottsgrove SD (Southeast Region)
Premier Arts and Science Charter School (Southeast Region)
Prep Charter High School (Philadelphia Region)
PA Leadership Charter School (Cyber School) (Southeast Region)
Quakertown Community SD (Southeast Region)
Radcliffe Learning Center (Southeast Region)
Radnor Township SD (Southeast Region)
Reach Cyber Charter School (Central-East Region)
Reading SD (East Region)
Renaissance Academy Charter School (Southeast Region)
Ridley SD (Southeast Region)
Ringgold School District (Southwest Region)
Roberto Clemente Charter (East Region)
Rose Tree Media SD (Southeast Region)
Royer-Greaves School for Blind (Southeast Region)
Russell Byers Charter School (Philadelphia Region)
Saucon Valley SD (East Region)
School Lane Charter School (Southeast Region)
Schuylkill Valley SD (East Region)
Seven Generations Charter School (East Region)
Silver Springs - Martin Luther School (Southeast Region)
Souderton Charter School Collaborative (Southeast Region)
Southeast Delco SD (Southeast Region)
Southern Lehigh SD (East Region)
Southwest Leadership Academy Charter (Philadelphia Region)
Springfield SD (Southeast Region)
Springfield Township SD (Southeast Region)
St. Josephs Preparatory School (Philadelphia Region)
Steelton-Highspire School District (Central-East Region)
String Theory Schools (Philadelphia Region)
Sylvan Heights Science CS (Central-East Region)
Tacony Academy (Philadelphia Region)
Talk School (Southeast Region)
The Childrens House of Philadelphia (Philadelphia Region)
The Concept School (Southeast Region)
The Lincoln Center (Southeast Region)
The Mathematics,Civics and Sciences Charter School (Philadelphia Region)
Therapy Source (Southeast Region)
Tredyffrin-Easttown SD (Southeast Region)
Tulpehocken Area SD (East Region)
Twin Valley SD (East Region)
TECH Freire Charter School (Philadelphia Region)
Unionville-Chadds Ford SD (Southeast Region)
Universal Companies (Philadelphia Region)
Upper Darby SD (Southeast Region)
Upper Dublin SD (Southeast Region)
Upper Merion Area SD (Southeast Region)
Upper Moreland Township SD (Southeast Region)
Upper Perkiomen SD (Southeast Region)
Valley Day School (Southeast Region)
Vanguard School at Valley Forge Ed Services (Southeast Region)
Villa Joseph Marie High School (Southeast Region)
Vision Academy Charter School (Philadelphia Region)
Wallingford-Swarthmore SD (Southeast Region)
West Chester Area SD (Southeast Region)
West Oak Lane Charter School (Philadelphia Region)
West Philadelphia Achievement Charter School (Philadelphia Region)
Whitehall-Coplay SD (East Region)
Widener Partnership Charter School (Philadelphia Region)
William Penn School District (Southeast Region)
Wilson Area School District (East Region)
Wilson SD (East Region)
Woodlynde School (Southeast Region)
Woods Services (Southeast Region)
Wyomissing Area SD (East Region)
Y.A.L.E. School (Philadelphia Region)
York City SD (Central-East Region)
Young Scholars of Central PA (Central-West Region)
YouthBuild Philadelphia Charter School (Philadelphia Region)
21st Century Cyber CS (Southeast Region)