REAP Participating School Districts

A+ Teachers, Division of Abel Personnel (Central-East Region)
Abington SD (Southeast Region)
Achievement House Charter School (Southeast Region)
Agora Cyber Charter School (Philadelphia Region)
Alliance for Progress Charter School (Philadelphia Region)
American Paradigm Schools (Southeast Region)
Antietam School District (East Region)
Archdiocese Philadelphia (Philadelphia Region)
Arts Academy Charter School (East Region)
Arts Academy Elementary Charter School (East Region)
Aspira of PA (Philadelphia Region)
Avon Grove Charter (Southeast Region)
Avon Grove SD (Southeast Region)
Bensalem Township SD (Southeast Region)
Berks County Intermediate Unit #14 (East Region)
Bethlehem Area SD (East Region)
Birney Preparatory Academy (Philadelphia Region)
Boyertown Area SD (East Region)
Brandywine Heights Area SD (East Region)
Bridge School (Philadelphia Region)
Bristol Borough School District (Southeast Region)
Bristol Township SD (Southeast Region)
Bucks County I. U. #22 (Southeast Region)
Bucks County Technical High School (Southeast Region)
Building 21 (within the Allentown School District) (East Region)
Buxmont Academy (Southeast Region)
Camelot Schools of PA (Philadelphia Region)
Carnegie Learning, Inc. (Southwest Region)
Carson Valley Childrens Aid (Southeast Region)
Cecil County Public Schools (Southeast Region)
Centennial SD (Southeast Region)
Center for Humanistic Change (East Region)
Center for Student Learning Charter School (Southeast Region)
Central Bucks SD (Southeast Region)
Charter High School for Architecture and Design (Philadelphia Region)
Cheltenham Township SD (Southeast Region)
Chester Charter School for the Arts (Southeast Region)
Chester Community Charter School,The (Southeast Region)
Chester County Intermediate Unit (Southeast Region)
Chester-Upland SD (Southeast Region)
Chichester SD (Southeast Region)
Circle of Seasons Charter School (East Region)
Coatesville Area SD (Southeast Region)
Collegium Charter School (Southeast Region)
Colonial SD (Southeast Region)
Commonwealth Charter Academy (Central-East Region)
Community Academy of Philadelphia Charter School (Philadelphia Region)
Community Education Alliance of West Philadelphia (Philadelphia Region)
Conrad Weiser Area SD (East Region)
Council Rock SD (Southeast Region)
Crefeld School, The (Philadelphia Region)
Cumberland Valley SD (Central-East Region)
CADES Children & Adults Disability Ed Service (Southeast Region)
CATCH, INC (Philadelphia Region)
CORA Services, Inc. (Southeast Region)
Daniel Boone Area SD (East Region)
Delaware County Intermediate Unit (Southeast Region)
Delaware Valley Charter High School (Philadelphia Region)
Delta T Group (Southeast Region)
Devereux (Southeast Region)
Downingtown Area SD (Southeast Region)
East Penn SD (East Region)
Easter Seals of Southeastern Pennsylvania (Southeast Region)
Eastern University Academy Charter School (Philadelphia Region)
Elwyn (Southeast Region)
Esperanza Charter Schools (Philadelphia Region)
Executive Education Academy Charter School (East Region)
Exeter Township SD (East Region)
First Philadelphia Charter (Philadelphia Region)
Fleetwood Area SD (East Region)
Foundation Academy Charter School (Southeast Region)
Foundations Charter School (Philadelphia Region)
Franklin Towne Charter Schools K-12 (Philadelphia Region)
Freire Charter (Philadelphia Region)
General Healthcare Resources, Inc. (Southeast Region)
Germantown Academy (Philadelphia Region)
Gillingham Charter School (East Region)
Global Leadership Academy (Philadelphia Region)
Governor Mifflin SD (East Region)
Grace-Trinity UCC (Philadelphia Region)
Great Valley SD (Southeast Region)
Green Tree School & Services (Philadelphia Region)
Green Woods Charter School (Philadelphia Region)
Hamburg Area SD (East Region)
Hatboro-Horsham SD (Southeast Region)
Haverford Township SD (Southeast Region)
Hazleton Area School District (Northeast Region)
Hoffman Academy (Central-East Region)
Humanus Corporation (Southeast Region)
Huntington Learning Center of Delaware County, PA (Southeast Region)
Huntington Learning Center King of Prussia (Southeast Region)
I-LEAD Charter School (Southeast Region)
Imani Charter School (Philadelphia Region)
Imhotep Institute CS (Philadelphia Region)
Independence Charter School (Philadelphia Region)
Independence Mission Schools (Southeast Region)
Interboro SD (Southeast Region)
Jenkintown SD (Southeast Region)
Juniata County (Central-East Region)
Kaleidoscope Education Solutions (Southeast Region)
Kelly Ed Staffing (Philadelphia Region)
Kennett Consolidated SD (Southeast Region)
Khepera Charter School (Philadelphia Region)
KidsPeace (East Region)
Kutztown Area School District (East Region)
KIPP Philadelphia (Philadelphia Region)
La Academia Partnership Charter School (Southeast Region)
Laboratory Charter School (Southeast Region)
Learn To Drive LLC (Southeast Region)
Lehigh Valley Academy Regional Charter School (East Region)
Lehigh Valley Charter H.S. for the Arts (East Region)
Lehighton Area SD (East Region)
LifeWorks Schools (Southeast Region)
Lincoln Leadership Academy Charter School (East Region)
Lower Merion SD (Southeast Region)
Lower Moreland Township SD (Southeast Region)
Mariana Bracetti Academy Charter School (Philadelphia Region)
Maritime Academy Charter School (Philadelphia Region)
Mastery Charter School (Philadelphia Region)
Math and Science Technology Community Charter (Philadelphia Region)
Medical Academy Charter School (Northeast Region)
Melmark School (Southeast Region)
Memphis Street Academy (Philadelphia Region)
Meten US LLC (Philadelphia Region)
Methacton SD (Southeast Region)
Milagre Kids (Southeast Region)
Milton Hershey School (Central-East Region)
Montgomery Co Intermediate Unit #23 (Northeast Region)
Mt St Joseph Academy (Southeast Region)
Muhlenberg School District (East Region)
Multi-Cultural Academy Charter School (Philadelphia Region)
METS Charter School (Philadelphia Region)
Neshaminy SD (Southeast Region)
New Foundations Charter School (Philadelphia Region)
New Hope-Solebury SD (Southeast Region)
New Story (Southwest Region)
New Story - Central (Southeast Region)
New Story - NE (Northeast Region)
Norristown Area SD (Southeast Region)
North Penn SD (Southeast Region)
Northwood Academy Charter (Philadelphia Region)
Octorara Area SD (Southeast Region)
One Bright Ray, Inc (Philadelphia Region)
Owen J Roberts SD (Southeast Region)
Oxford Area SD (Southeast Region)
Palisades SD (Southeast Region)
Pan American Academy Charter School (Philadelphia Region)
Parkland SD (East Region)
Pathway School (Southeast Region)
Penn-Delco SD (Southeast Region)
Pennridge SD (Southeast Region)
Pennsbury SD (Southeast Region)
Pennsylvania Virtual Charter School (Southeast Region)
Perkiomen Valley School District (Southeast Region)
Philadelphia Academy Charter School (Philadelphia Region)
Philadelphia City SD-Human Resources (Philadelphia Region)
Philadelphia Electrical & Technology Charter HS (Philadelphia Region)
Philadelphia Montessori Charter School (East Region)
Pottsgrove SD (Southeast Region)
Precision HR Solutions, Inc. (Southwest Region)
Premier Arts and Science Charter School (Southeast Region)
Prep Charter High School (Philadelphia Region)
Pyramid Healthcare (Southeast Region)
PA Leadership Charter School (Cyber School) (Southeast Region)
Quakertown Community SD (Southeast Region)
Radcliffe Learning Center (Southeast Region)
Radnor Township SD (Southeast Region)
Raymond & Ruth Perelman Jewish Day School (Southeast Region)
Reach Cyber Charter School (Central-East Region)
Reading SD (East Region)
Renaissance Academy Charter School (Southeast Region)
Richard Allen Preparatory Charter School (Philadelphia Region)
Ridley SD (Southeast Region)
Roberto Clemente Charter (East Region)
Roberto Clemente Elementary School (East Region)
Rose Tree Media SD (Southeast Region)
Russell Byers Charter School (Philadelphia Region)
Sankofa Freedom Academy Charter School (Philadelphia Region)
Scholar Academies (Philadelphia Region)
School Lane Charter School (Southeast Region)
Schuylkill Valley SD (East Region)
Seven Generations Charter School (East Region)
Silver Springs - Martin Luther School (Philadelphia Region)
Souderton Area SD (Southeast Region)
Souderton Charter (Southeast Region)
Source4Teachers - MissionOne (Philadelphia Region)
Southeast Delco SD (Southeast Region)
Southern Lehigh SD (East Region)
Southwest Leadership Academy Charter (Philadelphia Region)
Spring-Ford Area SD (Southeast Region)
Springfield SD (Southeast Region)
Springfield Township SD (Southeast Region)
St. Josephs Preparatory School (Philadelphia Region)
Steelton-Highspire School District (Central-East Region)
String Theory Schools (Philadelphia Region)
Substitute Teacher Service (Southeast Region)
Susquehanna Township SD (Central-East Region)
Tacony Academy (Philadelphia Region)
The Concept School (Southeast Region)
The Grayson School (Southeast Region)
The Lincoln Center (Southeast Region)
The Mathematics,Civics and Sciences Charter School (Philadelphia Region)
The Mill Creek School (Philadelphia Region)
The Village (Southeast Region)
The Westwood School (Philadelphia Region)
Therapy Source (Southeast Region)
Torah Academy (Southeast Region)
Tredyffrin-Easttown SD (Southeast Region)
Tulpehocken Area SD (East Region)
Twin Valley SD (East Region)
TECH Freire Charter School (Philadelphia Region)
Unionville-Chadds Ford SD (Southeast Region)
Universal Companies (Philadelphia Region)
Upper Darby SD (Southeast Region)
Upper Dublin SD (Southeast Region)
Upper Merion Area SD (Southeast Region)
Upper Moreland Township SD (Southeast Region)
Upper Perkiomen SD (Southeast Region)
US Medical Staffing (Philadelphia Region)
Valley Day School (Southeast Region)
Vanguard School at Valley Forge Ed Services (Southeast Region)
Villa Joseph Marie High School (Southeast Region)
Vision Academy Charter School (Philadelphia Region)
VisionQuest (Philadelphia Region)
Wallingford-Swarthmore SD (Southeast Region)
West Chester Area SD (Southeast Region)
West Oak Lane Charter School (Philadelphia Region)
West Philadelphia Achievement Charter School (Philadelphia Region)
Widener Partnership Charter School (Philadelphia Region)
William Penn School District (Southeast Region)
Wilson Area School District (East Region)
Wilson SD (East Region)
Woods Services (Southeast Region)
Wordsworth Academy (Southeast Region)
World Communications Charter School (Philadelphia Region)
Wyomissing Area SD (East Region)
York City SD (Central-East Region)
Young Scholars of Central PA (Central-West Region)
Youth Services Agency (Northeast Region)
YouthBuild Philadelphia Charter School (Philadelphia Region)
21st Century Cyber CS (Southeast Region)